Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вказаними змінами розширено повноваження Ради суддів України, зокрема, пунктом 7 статті 127 Закону визначено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, яким направлено звернення Ради суддів України з питань забезпечення безпеки суддів, зобов'язані протягом 10 днів з дня його отримання розглянути і дати письмову відповідь. У разі неможливості розгляду звернення у визначений строк повідомляють про це листом з викладенням причин продовження строку розгляду, який не може перевищувати 30 днів з дня його отримання. Посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, до яких надійшло звернення Ради суддів України, зобов'язані негайно вжити заходів щодо усунення загроз безпеці суддів.”
Також зміни внесено до статті 134 Закону, зокрема, визначено коло осіб, на яких поширюються гарантії захисту. Також вказану статтю доповнено пунктами наступного змісту: “3. Забороняється розголошення відомостей про місце проживання судді та інших особистих відомостей про нього органами державної влади, органами місцевого самоврядування, довідковими службами АТС, операторами та провайдерами телекомунікацій, інформаційно-довідковими службами, а також будь-якими підприємствами, установами, організаціями та особами, яким ці відомості стали відомі у зв’язку з їх службовою діяльністю, крім випадків, передбачених законом, і лише в інтересах національної безпеки та прав людини або за згодою судді. Розголошення таких відомостей тягне за собою відповідальність згідно з законами України. 4. Суддя має право на забезпечення засобами захисту та мобільними пристроями сповіщення про небезпеку, які йому надаються органами внутрішніх справ, а також на обладнання житла охоронною та протипожежною сигналізацією за рахунок коштів державного бюджету у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.”
Крім того, розширено повноваження Державної судової адміністрації України в частині забезпеченняфункціонування системи відеоспостереження в приміщеннях судів та на прилеглих до них територіях.
Статтю 153 Закону доповнено нормами щодо діяльності служби судових розпорядників у взаємодії із правоохоронними органами щодо підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду та охорону приміщень суду, а також для виконання покладених на них обов’язків надається право застосовувати спеціальні засоби, що використовуються при охороні громадського порядку.
Внесено зміни до статті 154 Закону згідно яких спеціалізовані підрозділи МВС України забезпечують цілодобову охорону приміщень судів