Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 червня 2018 року у столиці відбувся Другий загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці». Спілкування із представниками судової влади, іноземними експертами, журналістами та редакторами провідних ЗМІ України в регіонах відбувалось у режимі відеоконференцзв’язку. Завдяки такому добре організованому комунікаційному майданчику судді-спікери, прес-секретарі отримали можливість обмінятись досвідом, відшукати шляхи поліпшення співпраці з мас-медіа й громадськістю.
З вітальною промовою до учасників форуму звернувся Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк та зазначив: «Комунікація з суспільством для судової влади не менш важлива і необхідна, чим підвищення кваліфікації суддів і всі ті процеси з очищення, які тривають у судовій системі. Відновити довіру до судової влади не вдасться до тих пір, допоки суди не донесуть до суспільства, що вони змінюються на краще і зробити це можуть тільки професійні журналісти».
Під час заходу учасники розглянули п’ять дискусійних панелей. Серед яких — «Суди і ЗМІ. Розширення можливостей співпраці: чого потребують суди від медіа?», «Розширення можливостей співпраці: чого потребують ЗМІ від судів», «Розширення можливостей співпраці: канадський досвід», «Бліц. Суди і ЗМІ: соцпроект», «Розширення можливостей співпраці: складні питання і відповіді. Підсумкова дискусія».
Відтак, свої бачення у сфері налагодження комунікації між судами й ЗМІ висловили начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП, керівник Прес-центру судової влади Оксана Лисенко, суддя господарського суду Харківської області, член Ради суддів України Тетяна Суярко.
Наталія Богацька, голова Одеського апеляційного господарського суду, навела приклад побудови ефективної співпраці судів і ЗМІ на базі прес-центру очолюваного нею суду.
Суддя Верховного Суду Олена Кібенко увагу присутніх зосередила на нових підходах до комунікації найвищої судової інстанції, поділилась досвідом налагодження процесу комунікації, а також розповіла про першочергові заходи, що дозволили зайняти флагманські та інноваційні позиції у представленні і поширенні інформації про роботу Верховного Суду.
Не менш цікавими були виступи медійних експертів та редакторів відомих видань й інформаційних агенцій, які говорили про своє бачення отримання інформації з судів.
Нагадаємо, організаторами форуму виступили Вища рада правосуддя спільно з Верховним Судом, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Радою суддів України, Державною судовою адміністрацією України за підтримки Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи та генерального інформаційного партнерства від Юридичної газети й «Інтерфаксу-Україна».