Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
СТОП НАСИЛЬСТВУ В СІМ”Ї
Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю».
На жаль, це ганебне, а подекуди і небезпечне явище, є поширеним і на території Володимирецького району – щорічно правопорушення, передбачені ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Насильство в сім’ї» становлять третину від загальної кількості правопорушень, що розглядаються районним судом.
Ось і протягом січня – червня 2016 року на розгляд районного суду надійшло 207 матеріалів про адміністративні правопорушення, 62 з яких – за фактами насильства в сім’ї.
Законодавець в 2015 році посилив відповідальність за насильство в сім’ї – тепер за такі дії передбачено стягнення у вигляді громадських робіт або адміністративний арешт.
Однак ні перспективна попрацювати на користь громади, ні загроза адміністративного арешту, ні офіційні застереження, які отримують сімейні дебошири від органів поліції, не зупиняють любителів вирішувати сімейні сварки з допомогою нецензурної лайки або стусанів.
Разом з тим, нерідко сумним наслідком систематичного насильства в сім’ї є не тільки втрата почуттів та зіпсуті стосунки в родині, але й втрата здоров’я потерпілим та покарання для винних.
Так, в 2015 році Володимирецький районний суд засудив до двох років позбавлення волі мешканця одного з сіл району М,, який заподіяв своїй дружині перелом пальця. До цього вироку М. неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за насильство в сім’ї, однак жодних висновків з цього не зробив, що і призвело його на лаву підсудних.
Цей приклад наочно демонструє всю небезпеку насильства в сім’ї, і повинен застерегти тих, то ще не навчився стримувати себе – закон захищає потерпілих від домашніх тиранів.